Prof. Dr. Anne-Kristin Kaster
PRINCIPAL INVESTIGATOR
Microbial Genetics and Bioinformatics
phone: +49 721 608-23005
mail: kaster@kit.edu

Curriculum vitae

Jasmin Kubetzki
Administrative Staff
phone: +49 721 608-23064
mail: jasmin.kubetzki@kit.edu

Bernadeta Mrochen
Technical Staff
phone:+49 721 608-24917
mail: bernadeta.mrochen@kit.edu

David Thiele
Technical Staff
phone:+49 721 608-28171
mail: david.thiele@kit.edu

Dr. John Vollmers
Group Leader 
phone: +49 721 608-24236
mail: john.vollmers@kit.edu

Dr. Jochen Ait Müller
Group Leader 
phone: +49 721 608-22515
mail: jochen.mueller@kit.edu

Dr. Gunnar Sturm
Group Leader
phone: +49 721 608-22515
mail: gunnar.sturm@kit.edu

Dr. Florian Lenk
PostDoc
phone: +49 721 608-24236
mail: florian.lenk@kit.edu

Dr. Sandra Wiegand
PostDoc 
phone: +49 721 608-22515
mail: sandra.wiegand@kit.edu

Dr. Mohammad Mojarrad
PostDoc
mail: mohammad.mojarrad@kit.edu

Dr. Islam Khattab
PostDoc 
mail: islam.khattab@kit.edu

Dr. Habibu Aliyu
PostDoc 
phone: +49 721 608-24236
mail: habibu.aliyu@kit.edu

PD Dr. Andreas Ott
senior scientist

website: https://www.mathi.uni-heidelberg.de/~aott

mail: andreas.ott@kit.edu

Julia Münch
PhD Student
mail: julia.muench@kit.edu

Sagarika Chakraborty
PhD Student
mail: sagarika.chakraborty@kit.edu

Maximiano Cassal
PhD Student
mail: maximiano.cassal@kit.edu

Tyra Magold
PhD Student
mail: tyra.magold@kit.edu

Hendrik Früh
Master Student
mail: hendrik.frueh@student.kit.edu

Felix Metze
Master Student
mail: felix.metze@student.kit.edu

 

Nico Mühling (B. Sc.)
HiWi

Mathias Didio (B. Sc.)
HiWi

Alumni

PostDoc

Dr. Hao-Yu Lo

Dr. Geng Yan

Dr. Camila Knecht

Dr. Hang Dam

Dr. Zachary Ardern

PhD

Dr. Hao-Yu Lo

Dr. Morgan Sobol

Master

Dominik Hellmann, Msc

Aaron Birk, Msc

Charlie Mix, Msc

Inge Langenfeld, Msc

Katrin Köhler, Msc

Martinique Frentrup, Msc

Nandini Sharma, Msc

Bachelor

Mathias Didio, Bsc

Nico Mühling, Bsc

Luca Schnepp-Pesch, Bsc

Franziska Schreier, Bsc

Emilie Houghton-Larsen, Bsc

Maike Schliephage, Bsc

Bruno Tröndlin, Bsc

Christian Klemm, Bsc

Felix Metze, Bsc

Gabriela Faulstich, Bsc

Jannick Fuchs, Bsc

Marina Hoffmann, Bsc

Marta Velaz Martin, Bsc

Robin Gräßer, Bsc

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_column_inner]